Ebru Ünal Kimdir?

1973 Gölcük – Kocaeli Doğumlu.

İlk Öğrenimini Gölcük’te, Orta ve Lise Öğrenimini Kocaeli Anadolu Lisesi’nde tamamladı.  Türkiye çapında derece elde ederek kazandığı Ortadoğu Teknik Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümünden 1996 yılında mezun oldu. 2005 yılında “Avrupa Birliği Proje Döngü Yönetimi Eğitmen Eğitimi” projesi kapsamındaki sertifika programını başarı ile tamamlayarak Proje Döngü Yönetimi Eğitmen Eğiticisi olma hakkını elde etti. 2008 yılında Ege Üniversitesi’nde “Siyaset Okulu” Sertifika Programını tamamladı.

Meslek hayatına, 1996 yılında Bankacılık sektöründe başladı. Daha sonra Kocaeli ve İzmir’de, çeşitli meslek kuruluşlarında ve özel şirketlerde üst düzey yöneticilik ile yönetim ve eğitim danışmanlığı görevlerinde bulundu. Halen Mega Aritmetik Gölcük Şubesinin Yetkili Temsilcisi ve Eğiticisi olan Ebru Ünal, aynı zamanda Avrupa Birliği Eğitim Uzmanı ve Yeminli Tercüman’dır.

İyi derecede İngilizce bilmekte olup, “First Certificate of Cambridge University” sertifikasına sahiptir.  Evli ve bir çocuk annesidir.